Mamy to!!! Troje na mistrzostwach Polski

17.04.2023

Artem Korolchuk - na mistrzostwa juniorów. Ania Malewicz i Aleksy Stefański - na mistrzostwa młodzików. Podopieczni trenera Jana Kinala wywalczyli awanse na mistrzostwa Polski w swoich kategoriach wiekowych.

Niedziela (16 kwietnia) upłynęła naszym najlepszym młodym tenisistom stołowym na rywalizacji na mistrzostwach województwa warmińsko - mazurskiego w swoich kategoriach wiekowych, które odbyły się w Jezioranach. Trener naszej młodzieży Jan Kinal może szeroko się uśmiechać: troje jego wychowanków wywalczyło awans na mistrzostwa Polski w swoich kategoriach wiekowych.
I tak: Artem Korolchuk wywalczył sobie awans w juniorach zajmując czwarte miejsce w singlu oraz brązowy medal w deblu ( w parze z Michałem Dębowskim z AZS Olsztyn). Tenisista Mlexera może się pakować - mistrzostwa Polski juniorów odbędzie się w Zielonej Górze 27 - 30 kwietnia.
Do Rzeszowa (19 - 21 maja) na mistrzostwa Polski młodzików wybierają się Ania Malewicz i Aleksy Stefański. Nasi młodzicy poszaleli przy stole i z Jezioran wracają z pięcioma medalami. Ania Malewicz wywalczyła srebro w deblu (w parze z Mileną Stefanowicz z Warmii Lidzbark Warmiński). W singlu była czwarta. Aleksy Stefański w deblu wywalczył srebrny medal (w parze Rafałem Piotrkowskim z Dekorglassu Działdowo). Do tego dołożył brąz w singlu. I na koniec elbląski duet Ania Malewicz i Aleksy Stefański dołożyli brązowy medal w grze mieszanej. Bardzo dobrze młodzicy Mlexera zaprezentowali się w rywalizacji drużynowej. Drużyna młodziczek: Ania Malewicz i Kornelia Jabłońska wywalczyła brąz, chłopcy: Aleksy Stefański i Oliwier Julicki - piątą lokatę.
W rywalizacji kadetów Remigiusz Kowalik wywalczył siódmą pozycję w singlu i czwartą w deblu (w parze z Mateuszem Smurzyńskim z Ostródzianki Ostróda).

Na mistrzostwa Polski juniorów - 27-30.04.2023/Zielona Góra/zakwalifikował się Artem Korolchuk.
Na mistrzostwa Polski młodzików - 19-21.05.2023/Rzeszów/ zakwalifikowali się Anna Malewicz i Aleksy Stefański.

Gratulujemy i trzymamy mocno kciuki (naprawdÄ™ mocno)