Tomasz Libura nadal liderem TOP 12

26.02.2023

Tomasz Libura wygrał drugi turniej z cyklu „Mlexer Elbląg Top 12“ i utrzymał pozycje lidera. Nieobecność dotychczasowego wicelidera Ryszarda Grzelaka wykorzystali rywale.

W sobotę (25 lutego) w Hali Sportowo - Widowiskowej w Elblągu odbył się drugi turniej tenisa stołowego z cyklu „Mlexer Elbląg Top 12“. Wz ięło w nim udział 21 zawodników. Podobnie jak w styczniu na najwyższym stopniu podium stanął Tomasz Libura. Nieobecność Ryszarda Grzelaka (dotychczasowego wicelidera) wykorzystali inni zawodnicy czołówki. Drugie miejsce wywalczył Daniel Buczyński (1:3 w finale z Tomaszem Liburą) co dało mu awans na drugą pozycję w klasyfikacji ogólnej. Mecz o trzecie miejsce zajął Piotr Szałkowski po zwycięstwie 3:0 z Andrzejem Gaigerem. Absencja Ryszarda Grzelaka dotychczasowego wicelidera kosztowała go spadek na siódme miejsce w klasyfikacji ogólnej.
Warto też zwrócić uwagę na awans Piotra Derkowskiego. W pierwszym turnieju tenisista został sklasyfikowany na pozycjach 17 - 22. Na drugim wywalczył szóste miejsce, co dało mu awans na dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Przebojem do pierwszej dwunastki wdarł się Bogdan Wojtas. Nieobecny na pierwszym turnieju, na drugim wywalczył siódme miejsce i przygodę z cyklem zaczął od 10 miejsca w klasyfikacji generalnej.