Rysiek Grzelak najlepszy jest...

29.01.2023

Miło nam poinformować, że kapitan naszych drugoligowców do swojej kolekcji dołożył kolejny puchar. Ryszard Grzelak wygrał 5. Grand Prix Polski Weteranów w Drzonkowie.

W dniach 28 - 29 stycznia w Drzonkowie odbywał się turniej tenisa stołowego 5. Grand Prix Polski Weteranów. Nie mogło tam zabraknąć Ryszarda Grzelaka, który od kilku lat z powodzeniem rywalizuje wśród weteranów naszej ulubionej dyscypliny. W Drzonkowie wystartował w kategorii 50 - 59 lat.
Elblążanin był jednym z faworytów turnieju. Fazę grupową przeszedł jak burza, dwa mecze wygrywając do zera, jeden skończył się wynikiem 3:2. W fazie pucharowej odprawiał kolejnych rywali bez straty seta. Dopiero w ćwierćfinale zaczęły się schody. Dwa pierwsze sety wygrał Krzysztof Piotrowski, w trzech następnych tenisista Mlexera odwrócił losy pojedynku i we wspaniałym stylu awansował do półfinału.
Tam pokonał bez straty seta Wojciecha Potrykusa, a w finale nie dał szans Piotrowi Kowalczykowi.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.