Kolejne sukcesy Mlexera

31.05.2021

Po wcześniejszych dobrych występach młodych tenisistów stołowych elbląskiego Mlexera w mistrzostwach województwa warmińsko-mazurskiego młodzików i kadetów na których klub zdobył 4 medale przyszedł czas na mistrzostwa w młodszych kategoriach wiekowych.

W weekend w Giżycku odbyły się mistrzostwa naszego województwa skrzatów i żaków oraz eliminacje do mistrzostw Polski żaków.W zawodach ogółem uczestniczyło 70 zawodników z 10 klubów.

Ponownie z dobrej strony zaprezentowała się młodzież z elbląskiego klubu.
Ogółem zawodnicy zdobyli 2 brązowe medale i wywalczyli 1 awans na mistrzostwa Polski żaczek.Brązowe medale mistrzostw zdobyła Karolina Jabłońska (Mlexer) i Julia Szarmach (Ostródzianka Ostróda) w grze podwójnej skrzatek oraz para Oliwia Tazuszel (Mlexer) i Anna Malewicz (Mlexer) w grze podwójnej żaczek.Dobrze zaprezentował się także Aleksy Stefański (Mlexer) zajmując 5 miejsce w grze pojedyńczej żaków.
Natomiast Oliwia Tazuszel (Mlexer) w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Polski zajęła 2 miejsce w grze pojedyńczej żaczek i będzie reprezentowała nasze województwo na tych mistrzostwach (29-30.05.2021 Ostróda). Jest to jak dotychczas największy sukces zawodniczki z grupy młodzieżowej szkolonej w klubie.

Sukcesy młodych elbląskich tenisistów stołowych to efekt dobrej współpracy ze Szkołą Podstawową nr 16 w Elblągu i wytężonej pracy na treningach całej grupy młodzieżowej pod kierunkiem fachowej kadry trenerskiej.Duża zasługa jest także po stronie rodziców i wolontariuszy,którzy udzielają pomocy w treningach oraz opiekują się zawodnikami w drodze na zawody oraz w czasie ich trwania.

Wsparcia finansowego i rzeczowego w realizacji procesu szkoleniowego dla grupy młodzieżowej tenisa stołowego elbląskiego klubu poprzez swoje programy udzielają Prezydent Elbląga,Energa-Grupa Orlen,Ministerstwo Kultury,Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz lokalni sponsorzy.