PODSUMOWANIE ROKU 2015 – OSIĄGNIĘCIA LKS MLEXER ELBLĄG

06.01.2016


W minioną sobotę w sali do tenisa stołowego w Centrum Sportowo-Biznesowym w Elblągu odbył się III Turniej o Puchar Prezesa Ludowego Klubu Sportowego MLEXER. W imprezie wzięło udział 40 osób, które grały w 3 kategoriach wiekowych. To kończące sportowy rok wydarzenie było tylko jednym z 50 meczów i turniejów jakie LKS Mlexer zorganizował w 2015r i jest dobrym moment na podsumowanie, jaki to był rok dla elbląskiego tenisa stołowego .

W styczniu młodzieżowa drużyna LKS Mlexer rozpoczęła drugą rundę rozgrywek w III Lidze będąc na 2 miejscu i z mocnym postanowieniem walki o miejsce pierwsze, czyli po prostu o awans do drugiej kategorii rozgrywek. Z czołówki ligi do której należały Olsztyn, Ostróda i Elbląg, to właśnie elblążanie w maju 2015 r udowodnili, że są najlepsi - wygrywając mistrzostwo ligi i osiągając upragniony awans. Okres wakacji był pracowity dla Zarządu Klubu. Trzeba było odpowiednio przygotować się do wyzwań związanych z grą w wyższej lidze, a także zapewnić stabilne zaplecze trenigowe i organizacyjne. Do LKS Mlexer powrócili zawodnicy, którzy kiedyś stanowili o sile elbląskiego tenisa stołowego Ryszard Grzelak i Wojciech Tebecio. Choć obaj Panowie startują już w rozgrywkach weteranów, to ich doświadzczenie jest nie do zastąpienia.

Trzeba w tym miejscu wspomnieć, że Wojciech Tebecio jest aktualnym Mistrzem Polski Weteranów, a to świadczy jak wysoki stopień umiejętności reprezentuje. Udało się też zaprosić do gry w Elblągu Karola Prus-Strowskiego, który w sezonie 2014/15 brał udział w 1 klasie rozgrywek.

Po uzupełnieniu o elbląską młodzież: Krzysztofa Bojanowskiego, Jacka Świtalskiego, Krystiana Grzelaka powstała drużyna, która w październiuku 2015r rozpoczęła zmagania drugoligowe remisując z drużyną JKRTS Józefów. W tej chwlili Mlexer Elbląg zajmuje 4 miejsce w tabeli drugoligowej .

Zarząd Klubu zdecydował się również wystawić drugą drużynę do rozgrywek III Ligi. Była to dobra decyzja, bo drużyna ta zajmuje w swojej grupie po pierwszej jesiennej rundzie rozgrywek - pierwsze miejsce.

Zawodnicy z Elbląga wystąpili też w wielu turniejach tenisa stołowego. Miłym smaczkiem jest tu udział dwóch zawodników z Elbląga Janusza Sielskiego i Artura Gromko w Międzynarodowym Turnieju w Dubaju – gdzie występując w Reprezentacji Polski Weteranów zwyciężyli w meczach z Singapurem i Filipinami. Karol Prus_Strowski wygrał I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny, który odbył się w Lidzbarku Warmińskim - a w Ogólnoplskim Turnieju Grand Prix Polski Seniorów zajął 21 miejsce. Krystian Grzelak był pierszy a Jacek Świtalski był drugi w finale Turnieju Ludowych Zespołów Sportowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego o Puchar TVP Olsztyn w kategorii Junior - a w składzie powiększonym o Damiana Stalewskiego zajęli 3 miejsce w rozgrywkach drużynowych o Mistrzostwo Województwa Kadetów i Juniorów .

Klub LKS Mlexer organizował też wiele turniejów w Elblągu – w tym, już po raz czwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga. Turniej ten znalazł już swoje miejsce w kalendarzu wydarzeń sportowych Elbląga i tenisowego świata Polski Pólnocnej i Wschodniej. W tym roku zanotowaliśmy na turnieju rekordową liczbę zawodników, a sama impreza z racji obecności zawodników z Rosji stała się międzynarodowa.

Dla Elbląskiego Tenisa Stołowego był to dobry rok i mamy nadzieję, że przyszły rok przyniesie kolejne sukcesy.


Skład osoby drużyn reprezentujących LKS Mlexer:

2014/2015 - Mlexer I  - III Liga - Mistrzostwo
- Mariusz Żurawski
- Andrzej Grzelak
- Krystian Grzelak
- Krzysztof Bojanowski
- Jacek Świtalski
- Wojciech Wlazło
- Ćwikliński Krzysztof

2014/2015 - Mlexer II - III Liga - 7 miejsce
- Tomasz Libura
- Radosław Cieśliński
- Piotr Derkowski
- Arkadiusz Kaczmarzyk
- Łukasz Susło

2015/2016 - Mlexer I  - II Liga
- Karol Prus-Strowski
- Ryszard Grzelak
- Wojciech Tebecio
- Krystian Grzelak
- Krzysztof Bojanowski
- Jacek Świtalski

2015/2016 - Mlexer II - III Liga
- Tomasz Libura
- Radosław Cieśliński
- Piotr Derkowski
- Arkadiusz Kaczmarzyk
- Łukasz Susło
- Artur Gromko
- Ćwikliński Krzysztof
- Stalewski Damian


                                       Zarząd LKS Mlexer

Odwiedzin strony: 599963
Stan licznika mierzony od dnia: 21.05.2013, 13:00