Tomek Libura pierwszym liderem Top 12

25.01.2023

Niespodzianka. Tak jednym słowem mozna określić zakończenie pierwszego turnieju "Mlexer Elbląg Top 12". W finale Tomasz Libura pokonał Ryszarda Grzelaka.

22 osoby stanęły na starcie pierwszego turnieju z cyklu „Mlexer Cup Top 12“, który wczoraj (24 stycznia) odbył się w Hali Sportowo - Widowiskowej w Elblągu. Wynik finału można uznać za małą niespodziankę. Spotkali się w nim Tomasz Libura i kapitan występującej w II lidze drużyny Mlexera Ryszard Grzelak.

Tomasz Libura awans do finału wywalczył po ciężkim pięciosetowym boju z Piotrem Szałkowskim. Ryszard Grzelak w półfinale bez straty seta odprawił Roberta Maślińskiego. Rozgrzany półfinałowym zwycięstwem Tomek Libura w finale oddał Ryszardowi Grzelakowi tylko jednego seta i został pierwszym liderem tabeli.
Na najniższym stopniu podium stanął Daniel Buczyński, który w starciu o trzecie miejsce pokonał 3:1 Piotra Szałkowskiego.

Kolejny turniej „Mlexer Elbląg Top 12“ odbędzie się 23 lutego. Już teraz serdecznie zapraszamy.