Cztery Medale dla Mlexera

12.05.2021

Pandemia Koronawirusa zatrzymała cały świat sportowy. Zawieszone zostały treningi i odwołane zawody sportowe. Dotyczyło to także sekcji tenisa stołowego Elbląskiego Klubu Sportowego „MLEXER” w Elblągu. Nie mniej jednak stosując się do rozporządzeń w sprawie obostrzeń epidemiologicznych zawodnicy sekcji młodzieżowej posiadający licencje zawodnicze w wyznaczonych terminach odbywali zajęcia treningowe przygotowując się do najważniejszej imprezy w sezonie 2020/21 jakimi są Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Młodzików i Kadetów.

Zmagania młodych zawodników o mistrzowskie laury po kilkumiesięcznej przerwie odbyły się 02.05.2021 r.w Lidzbarku Warmińskim. W mistrzostwach uczestniczyły takie ośrodki jak:

- Działdowo, Elbląg, Lidzbark Welski, Gołdap, Ostróda, Olecko, Pisanica, Olsztyn, Giżycko i Lidzbark Warmiński. Najwięcej tytułów mistrzowskich zdobyli zawodnicy i zawodniczki z KSTS Warmia Lidzbark Warmiński i KS Dekorglass Działdowo.

Bardzo dobrze w Mistrzostwach zaprezentowała się młodziez z elbląskiego klubu. Ogółem zdobyli 4 medale, w tym jeden złoty i trzy brązowe. Złoty medal w turnieju drużynowym wywalczyła elbląska drużyna w składzie: Tomasz Ignaciuk i Jan Pietrusiński.

Drużyna elbląska będzie reprezentowała województwo warmińsko-mazurskie w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która jest jednocześnie Mistrzostwami Polski Kadetów.

Impreza odbędzie się 17-20.06.2021 r. w Rawie Mazowieckiej. Tomasz Ignaciuk i Jan Pietrusiński zdobyli także brązowy medal w grze podwójnej kadetów. Dwa pozostałe brązowe medale zostały zdobyte w kategorii młodziczek. Pierwszy wywalczyły dziewczęta Anna Malewicz i Oliwia Tazuszel w turnieju drużynowym młodziczek. Drugi medal został zdobyty w grze mieszanej młodzików przez parę Anna Malewicz (Mlexer) i Adam Piotrowski (Dekorglass Działdowo). Ponadto Tomasz Ignaciuk w grze pojedynczej Kadetów zajął 4 miejsce, a Jan Pietrusiński 5 miejsce.

Sukcesy młodych elbląskich tenistów stołowych to efekt bardzo dobrej współpracy klubu ze Szkoła Podstawową nr 16 w Elblągu, a w najbliższym czasie ze Sportową Szkołą Podstawową nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Elblągu.

Wsparcia finansowego w realizacji procesu szkoleniowego grupy młodziezowej tenisa stołowego elbląskiego klubu poprzez swoje programy udzielają Urząd Miejski w Elblągu,

Energa - Grupa Orlen, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz lokalni sponsorzy.

Zarząd klubu tą drogą gratuluje odniesionych sukcesów sportowych zawodnikom i zawodniczkom, kadrze trenerskiej, wolontariuszom i rodzicom. Dziękujemy wyżej wymienionym podmiotom wspierającym finansowo i rzeczowo młodzież uzdolnioną w tenisie stołowym przy uwzględnieniu rywalizacji sportowej.jako narzędzie wychowawczego dzieci i młodzieży.

Zachęcamy dzieci rocznik 2012 i młodsi do podjęcia treningów w sekcji tenisa stołowego klubu.

Szczegóły u trenera sekcji, kontakt/tel: 5[siedem][trzy]-1[cztery]6-[siedem]8[dwa].