VIII Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga

23.08.2019

W sobotę (7 września) rozegrany został VIII Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga. Do rywalizacji przystąpiło 120 zawodników w siedmiu kategoriach z Kaliningradu, Działdowa, Rumi, Olsztyna , Pruszkowa, Kwidzyna, Łodzi, Gdańska, Morąga, Lidzbarka Warmińskiego, Nowego Stawu, Chojnic, Kmiecina, Iławy, Starogardu Gdańskiego, Elbląga.

O 9.15 rozpoczęły się rozgrywki w 6 kategoriach wiekowych.

Po wręczeniu nagród zwycięzcom, uroczystego otwarcia turnieju dokonał Prezes Warmińsko - Mazurskiego Związku Tenisa Stołowego Tadeusz Czyczel.

Do głównej kategorii OPEN zgłosiło się 48 zawodników. Pojedynki stały na wysokim poziomie.

W finale po emocjonującej walce Alan Woś z Rumi (były Mistrz Polski) pokonał (ubiegłorocznego zwycięzce VII turnieju w kategorii OPEN ) Kiriła Worobiewa z Kaliningradu 3:2. W setach: 11:13, 11:8, 10:12, 11:7, 11:9.

W pojedynku o trzecie miejsce, Kamil Kurowski z Działdowa pokonał Wasili Skalienko z Kliningradu 3:1. W setach: 11:13, 8:11, 11:6, 14:16.

1 miejsce – Paulina Pręda ( Gdańsk)
2 miejsce – Jakub Gołaszewski ( Olsztyn)
3 miejsce – Wojciech Glaner ( Chojnice)

Kategoria 19 -39

1 miejsce – Damian Świerczek ( Pruszków)
2 miejsce – Krystian Grzelak ( Elbląg)
3 miejsce – Michał Brieger ( Chojnice)

Kategoria Weterani 40 +

1 miejsce - Krzysztof Ćwikliński ( Stargard Gdański)
2 miejsce - Tomasz Libura ( Elbląg)
3 miejsce - Sławomir Januszewski ( Chojnice)

Kategoria weterani 60 +

1 miejsce – Zenon Kastrau ( Olsztyn)
2 miejsce – Jan Bernacki ( Nowy Staw)
3 miejsce – Bolesaw Krawczyk ( Olsztyn)

Kategoria weterani 70+

1 miejsce – Sylwester Gliniecki ) Elbląg)
2 miejsce – Zygmunt Fleszer ( Ostróda).

W Mini Turnieju uczestniczyły dzieci ze szkółki Mlexera. Świetnie zaprezentowały swoje umiejętności na pierwszym tak prestiżowym turnieju pod okiem trenera Jana Kinala.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom, zapraszając na przyszły rok.

Zarząd EKS Mlexer dziękuje Urzędowi Miasta za współorganizację turnieju, wszystkim sponsorom: Firmie Wójcik, Firmie Mytych, Firmie CLINER, Firmie KAM z Milejewa, Firmie KLAVENESS, bez których nie udałoby się zorganizować tak wspaniałego turnieju.